Print this page

The project grants search tools

Baza Linków Wyszukiwarek Partnerów gromadzi adresy wyszukiwarek partnerów (zagranicznych) aktualnych programów grantowych oraz punktów kontaktowych programów międzynarodowych.

Znajdziesz tu linki do portali umożliwiających rejestrację w bazach partnerów oraz poszukiwanie partnerów do projektów w ramach konkretnych programów grantowych; linki do tzw. „punktów kontaktowych” różnych programów grantowych, powoływanych w celu m.in. wsparcia w planowaniu projektów i poszukiwaniu partnerów oraz wyszukiwarki tematyczne czy ogólne.

Znajdziesz tu również krótkie charakterystyki programów grantowych, dostępnych dla organizacji pozarządowych, w ramach których funkcjonują prezentowane wyszukiwarki. 

Oczywiście korzystać z wyszukiwarek możesz elastycznie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by do planowania projektu w ramach Erasmus+ Młodzież zaprosić organizację wyszukaną w bazie Programu Europa dla Obywateli;)

Korzystasz z innych wyszukiwarek, których nie ma w tej bazie? Podziel się linkiem – dopiszemy go! Możesz do nas napisać TUTAJ

LINKI DO WYSZUKIWAREK PARTNERÓW DO PROJEKTÓW PARTNERSKICH (MIĘDZYNARODOWYCH)

LINK

KRÓTKO O PROGRAMIE GRANTOWYM/INICJATYWIE

Wyszukiwarka partnerów do projektów z sektora edukacji dorosłych programu Erasmus+

Celem głównym Programu Erasmus+ jest wsparcie edukacji, szkoleń, inicjatyw młodzieżowych oraz sportowych w całej Europie.

Program podzielony jest na 3 Akcje:

1. Mobilności edukacyjna;
2. Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk;
3. Wsparcie w reformowaniu polityk.

 

Wyszukiwarka partnerów do projektów w ramach programu Europa dla Obywateli

Cele Programu Europa dla Obywateli to:

Przyczynianie się do lepszego rozumienia zagadnień związanych z Unią, jej historią i różnorodnością przez obywateli Unii oraz promowanie obywatelstwa europejskiego oraz poprawa warunków społecznego i demokraty-cznego zaangażowania na poziomie Unii.

Program składa się z 2 komponentów: 1. Pamięć Europejska  oraz 2. Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie.

 

 

Wyszukiwarka partnerów w ramach sieci Eurodesk.

Eurodesk to program dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych. Eurodesk to też sieć informacyjna działająca w 33 krajach europejskich. Należą do niej organizacje i instytucje pracujące z młodzieżą, zajmujące się informacją europejską i/lub młodzieżową.

 

   

 

 

first-network.eu