The project grants search tools

Baza Linków Wyszukiwarek Partnerów gromadzi adresy wyszukiwarek partnerów (zagranicznych) aktualnych programów grantowych oraz punktów kontaktowych programów międzynarodowych.

Znajdziesz tu linki do portali umożliwiających rejestrację w bazach partnerów oraz poszukiwanie partnerów do projektów w ramach konkretnych programów grantowych; linki do tzw. „punktów kontaktowych” różnych programów grantowych, powoływanych w celu m.in. wsparcia w planowaniu projektów i poszukiwaniu partnerów oraz wyszukiwarki tematyczne czy ogólne.

Znajdziesz tu również krótkie charakterystyki programów grantowych, dostępnych dla organizacji pozarządowych, w ramach których funkcjonują prezentowane wyszukiwarki. 

Oczywiście korzystać z wyszukiwarek możesz elastycznie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by do planowania projektu w ramach Erasmus+ Młodzież zaprosić organizację wyszukaną w bazie Programu Europa dla Obywateli;)

Korzystasz z innych wyszukiwarek, których nie ma w tej bazie? Podziel się linkiem – dopiszemy go! Możesz do nas napisać TUTAJ

LINKI DO WYSZUKIWAREK PARTNERÓW DO PROJEKTÓW PARTNERSKICH (MIĘDZYNARODOWYCH)

LINK

KRÓTKO O PROGRAMIE GRANTOWYM/INICJATYWIE

Wyszukiwarka partnerów do projektów z sektora edukacji dorosłych programu Erasmus+

Celem głównym Programu Erasmus+ jest wsparcie edukacji, szkoleń, inicjatyw młodzieżowych oraz sportowych w całej Europie.

Program podzielony jest na 3 Akcje:

1. Mobilności edukacyjna;
2. Współpraca na rzecz innowacji i wymiany dobrych praktyk;
3. Wsparcie w reformowaniu polityk.

 

Wyszukiwarka partnerów do projektów w ramach programu Europa dla Obywateli

Cele Programu Europa dla Obywateli to:

Przyczynianie się do lepszego rozumienia zagadnień związanych z Unią, jej historią i różnorodnością przez obywateli Unii oraz promowanie obywatelstwa europejskiego oraz poprawa warunków społecznego i demokraty-cznego zaangażowania na poziomie Unii.

Program składa się z 2 komponentów: 1. Pamięć Europejska  oraz 2. Demokratyczne zaangażowanie i uczestnictwo obywatelskie.

 

 

Wyszukiwarka partnerów w ramach sieci Eurodesk.

Eurodesk to program dla młodzieży, osób pracujących z młodzieżą i organizacji młodzieżowych. Eurodesk to też sieć informacyjna działająca w 33 krajach europejskich. Należą do niej organizacje i instytucje pracujące z młodzieżą, zajmujące się informacją europejską i/lub młodzieżową.