Knowledge base

Baza Wiedzy będzie gromadzić materiały związane z planowaniem, opracowywaniem i realizowaniem projektów partnerskich, międzynarodowych.

Znajdziesz tu Pigułki Wiedzy – zawierające odpowiedzi na konkretne wyzwania projektowe, poradniki dotyczące opracowywania analizy problemów i wypracowywania rozwiązań, poradnik prawny, poradnik językowy (j. angielski projektowy) czy poradnik dotyczący planowania i organizowania spotkań międzynarodowych, a także linki do ciekawych publikacji/artykułów, prezentacje narzędzi open-source do zarządzania projektami, wzory dokumentacji projektowej. Tutaj również będą się pojawiały odpowiedzi ekspertów na najczęściej zadawane nam, przez uczestników i uczestniczki projektu „Wiemy czego chcemy…” pytania.

Zapraszamy do zadawania pytań! Możesz do nas napisać TUTAJ

Zapraszamy do proponowania Waszych treści! Możesz do nas napisać TUTAJ

Aby korzystać z Bazy: Po prostu wybierasz temat, który Cię interesuje – i czytasz/oglądasz. Aby mieć możliwość dodawania własnych treści do Bazy Wiedzy potrzebujesz zarejestrować się w Portalu. Możesz to zrobić klikając ikonkę w prawym górnym rogu strony. Jeżeli jesteś już zarejestrowany/-a – potrzebujesz się zalogować. Artykuł zostanie opublikowany po zatwierdzeniu przez Redaktora Naczelnego Portalu.

PIGUŁKI WIEDZY
1. Gdzie mogę szukać partnerów do projektów międzynarodowych?
2. Gdzie mogę szukać grantów dofinansowujących międzynarodowe projekty partnerskie?

3. Jak działa Portal NGOProject i co tu dla siebie i mojej organizacji znajdę?

ODPOWIEDZI EKSPERTÓW
1. Gdzie szukać informacji prawnych dotyczących zabezpieczenia działań organizacji pozarządowej?
2. Na co zwrócić uwagę wynajmując samochód do celów projektowych?
3. Kiedy organizacji przysługuje prawo do skargi na przewlekłość postępowania sądowego/administracyjnego i jak ją wnieść?
 
4. Możliwości wpływania na prawo UE? Są! Cz.1. Partnerstwo międzynarodowe - Europejska Inicjatywa Obywatelska

5. Jak technicznie zorganizować pobyt członków organizacji u partnera zagranicznego?